26 Ağustos

“Ellerimizin emeğini boşa çıkarma.” (Mezmur 90.17)

New American Standard Bible’ın sayfa kenarında şunu okuruz:

“… ellerimizin işine istikrar ver.”

 Bu düşünce üzerinde düşünmeye değer bir düşüncedir ve yanıt almak için dua etmeye değer bir dilektir! Yaşamlarımızı kalıcı olanı yapmak konusunda geçirmek için bunu isteğimiz haline getirmemiz gerekir.

Bu konu, Rab İsa’nın şu sözleri ile Yeni Antlaşma’da yansır.

“Siz beni seçmediniz, Ben sizi seçtim. Gidip meyve veresiniz, meyveniz de kalıcı olsun diye sizi Ben atadım.” (Yuhanna 15:16.

F.W.Boreham her birimizin kendisine bedeni mezarda yatarken yapabileceği bazı onurlu ilgi alanları sağlaması gerektiğini söyledi. Ama bizim bu mezarın ötesindeki düşünceden ilerisine gitmemiz ve her birimizin sonsuzluk için bina etmemiz gerektiğini söylememiz doğrudur.

Geçici öneme ve kalıcı olmayan değere sahip olan modern aktivite ile ilgili olarak söyleyeceklerimiz bu kadar. Geçen gün, yaşamını bir Bartlett incisinin derisinde bulunan ve buharlaşma özelliğine sahip elli kimyasalın kimyevi analizine adayan bir adamdan söz edildiğini duydum. Hıristiyanlar bile kumdan kaleler yapma, balon köpüklerinin ardından gitme ve önemsiz şeyler konusunda uzmanlar haline gelme tuzağına düşebilirler. Birinin söylemiş olduğu gibi, yaşamlarımızı yanan bir evin içindeki tabloları düzeltmek ile geçirme hatasını işleyebiliriz.

Sonsuz değere sahip olan pek çok iş çeşidi vardır ve bizler dikkatimizi bu tür işlere vermeliyiz. Bu işlerden ilki, Hıristiyan karakterinin gelişmesidir. Karakterimiz, cennete birlikte götüreceğimiz birkaç şeyden biridir. Ve şimdiden yetiştirilmesi gerekir.

Mesih için kazanılan canlar, kalıcı değere sahiptirler. Bu canlar sonsuza kadar Tanrının Kuzusuna tapınan kişiler olacaklardır.

Gerçeğin sözünü öğretenler, genç imanlılara destek olanlar ve Mesih’in koyunlarını besleyenler, sonsuza kadar sürecek olan yaşamları için biriktirirler.

Oğullarını ve kızlarını Krallığa hizmet etmeleri için yetiştiren anne ve babalar işlerinin sürekli olacağından emindirler.

Paraları ile Mesih ve O’nun davası için yatırım yapan kişiler, başarısız olması imkansız olan bir hizmet yapmaktadırlar.

Kendilerini dua işine adamış olan kişiler, bir gün, ettikleri her duanın Tanrının zamanında ve Tanrının belirlemiş olduğu şekilde yanıtlandığını göreceklerdir.

Tanrı halkına hizmet edenlerin her biri, sonsuzluk için yapılan bir iş ile ilgilidir. Mesih’in en alçakgönüllü hizmetkarı dünyanın en bilge adamlarının sahip olduğu vizyondan daha üstün vizyona sahiptir. Diğerlerinin hizmetleri mantar şeklinde yükselen bir bulut gibi yükselip gider iken onun yaptığı iş kalıcı olacaktır.